Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Syntetyczny śpiwór wielosezonowy

Najlepsze śpiwory syntetyczne

Śpiwory syntetyczne okazują się niezwykle przydatnymi nie tylko podczas wypraw turystycznych. Ich szerokie zastosowania obejmują także sezonowe wykorzystywanie podczas każdego rodzaju aktywności. Co ważne, sztuczne materiały doskonale spisują się w różnorodnych warunkach atmosferycznych.

Dzięki zastosowaniu syntetycznych materiałów do produkcji śpiworów, producenci otrzymują modele przede wszystkim niezwykle trwałe i wytrzymałe, ale także doskonale izolujące termicznie. Z tego też względu śpiwory takie świetnie spisują się  zarówno podczas zimowych lub górskich wypraw, jak i na lato, kiedy najważniejsza okazuje się wygoda, komfort oraz lekkość i kompatybilność „przenośnej kołdry”.

Wiele z nowoczesnych śpiworów syntetycznych to modele dwu- lub trzysezonowe. Oznacza to, że sypiać w nich możemy zarówno podczas mroźnych, zimowych nocy, jak i przy przejściowych, wiosennych i jesiennych wypadach za miasto. Dzięki zaawansowanej technologii, obejmującej nowoczesną obróbkę materiałów, możliwym jest utrzymywanie wewnątrz śpiwora optymalnej, odpowiedniej do pory roku temperatury. Nie trzeba chyba zaznaczać, jak praktycznym może być taki wielosezonowy śpiwór, do tego wytrzymały i wygodny.

Równie ważną zaletą co uniwersalność w zakresie użytkowania, jest także lekkość i wygoda rozkładania i składania syntetycznego śpiwora. Sztuczne włókna są przecież nie tylko bardzo mocne i solidne, ale także… niezwykle lekkie i sprężyste. Dzięki temu taką „przenośną kołdrę” z powodzeniem włożymy nawet do niewielkiego turystycznego plecaka, nie obciążając przy tym i tak sporego już bagażu.

Markowe śpiwory syntetyczne obok niezaprzeczalnych walorów związanych z ich kompatybilnością i wygodą użytkowania oraz szerokim zakresem przeznaczeni, okazują się niezwykle wytrzymałe, nie tylko pod względem urazów mechanicznych, takich jak ścieranie czy prucie. Większość z nowoczesnych śpiworów to także modele wodoodporne, fantastycznie izolujące nie tylko przed zimnem i wiatrem ale także – wilgocią. Dodatkowo, na rynku znaleźć można różne modele tego typu śpiworów, na przykład klasyczne „kołdry”, ale także wygodne i ciepłe „mumie”, zapinane na zamki błyskawiczne i dodatkowe klamerki.