Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Śpiwór z demobilu

Wojskowe śpiwory

Bez wątpienia jedne z bardziej solidnych, wytrzymałych i komfortowych śpiworów znaleźć można w sklepach oferujących odzież i wyposażenie z demobilu. Akcesoria używane w wojsku okazują się równie zaawansowanymi technologicznie jak produkty uznanych, znanych na całym świecie producentów sprzętu turystycznego. Jednakże dodatkową zaletą śpiworów wojskowych jest także ich cena – o wiele niższa niż akcesoriów markowych.

Wiele z modeli wygodnych i doskonale izolujących śpiworów przeznaczonych pierwotnie na potrzeby wojska znaleźć można  w różnego rodzaju sklepach militarnych i na okazjonalnych wyprzedażach demobilu. W miejscach takich, za niewielkie, często bardzo atrakcyjne pieniądze znaleźć można jedne z najlepszych śpiworów, akcesoriów czy wojskowej odzieży, przeznaczonej nie tylko na okazję turystycznych wycieczek, ale również na okoliczność trudnych warunków atmosferycznych.

Śpiwory wojskowe to przede wszystkim bogactwo bardzo wytrzymałych i odpornych na wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne materiałów. Znajdziemy tutaj nie tylko tradycyjne, ciepłe i świetnie izolujące śpiwory puchowe, ale również lekkie i cienkie śpiwory letnie, doskonałe na okazję wakacyjnych wyjazdów w góry czy nad jezioro. Syntetyczne domieszki, w które obfitują wojskowe „przenośne kołdry” zapewniają im nie tylko znaczną sprężystość, poprawiającą w ogromnym stopniu komfort użytkowania. Dzięki sztucznym materiałom, śpiwory te są niezwykle odporne nie tylko na rozerwania czy prucie, ale także świetnie chronią przed wszędobylską wilgocią.

Wiele z modeli posiada dodatkowe kaptury, które mogą zarówno świetnie ochronić głowę przed dotkliwym chłodem lub wiatrem, którego przecież nie unikniemy podczas biwaku pod gołym niebem. Taki podręczny kaptur możemy równie dobrze, zależnie od naszych potrzeb i wymogów sytuacji, zwinąć w wygodną i miękką poduszkę, która z pewnością ułatwi nam zaśnięcie, nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Śpiwory takie najczęściej wyposażone są także w solidny zamek błyskawiczny, znacznie ułatwiający przygotowanie takiego „polowego łóżka”, a ciepłe, polarowe lub wełniane wkłady i wypełnienie jak nic innego izolują od niskiej temperatury i lodowatego, przenikliwego wiatru.