Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Cienkie śpiwory letnie

Lekki śpiwór na lato

Popularne śpiwory służą nam nie tylko w chłodnych okresach roku. Wiele z dostępnych na rynku sportowym i turystycznym modeli to także wersje letnie, odpowiednie na wszelkie sezonowe wypady za miasto, w góry czy nad jezioro.

Najważniejszą cechą letnich śpiworów jest przede wszystkim ich ciężar, a właściwie niewielki ciężar. Lekkie, szybko i wygodnie składane śpiwory to przecież podstawa w ekwipunku każdego turysty, wybierającego się podczas wakacji na wymarzony odpoczynek. Dzięki nieznacznym rozmiarom i znikomej niemal wadze, wyposażenie takie z łatwością zmieści siew każdym plecaku, nie obciążając dodatkowo i tak już solidnego bagażu, najczęściej noszonego właśnie na plecach.

Letni, cienki i lekki śpiwór w połączeniu z solidną i wytrzymałą karimatą bez wątpienia skutecznie zapewni nam wygodę i ochronę przed porannym chłodem. Jeśli zamierzamy bowiem spać w namiocie lub przy ognisku powinniśmy zabezpieczyć się karimata, która nie pozwoli rosie wsiąkać w naszą „przenośną kołdrę”, tym samym nie powodując niepożądanych komplikacji zdrowotnych, takich jak przeziębienie czy bóle stawów.

Decydując się na zakup letniego śpiwora, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na jego lekkość i łatwość rozłożenia, ale przede wszystkim na dobór materiałów, użytych do jego produkcji. Najczęściej spotkać można się ze śpiworami wykonanymi z syntetycznych tworzyw, które nie tylko świetnie izolują przed zimnem i wiatrem, ale także zapewniają ochronę przed wilgocią, wszechobecną przecież podczas wakacyjnych wypadów pod namioty.

Biorąc pod uwagę fakt, iż na letni wypoczynek wybieramy się najczęściej z rodziną lub przyjaciółmi, śmiało możemy zastanowić się nad wyborem śpiwora dwuosobowego. Planując pobyt w górach czy nad jeziorem z drugą połówką, warto zaoszczędzić nieco miejsca w namiocie, oraz oczywiście – w ekwipunku i wybrać właśnie model śpiwora dwuosobowego. Jest on nieco większy od klasycznego, typowego „worka do spania”, co znacznie zwiększa komfort wypoczynku i spania w takim właśnie śpiworze. Dodatkowo, dzięki obecności drugiej osoby zaraz obok z pewnością nie zmarzniemy, nawet jeśli zastanie nas zła pogoda i niskie temperatury w nocy lub nad ranem.