Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/oav.pl-new/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ciepły śpiwór z puchem

Ciepłe śpiwory puchowe

Bez wątpienia jednymi z bardziej znanych modeli tradycyjnych śpiworów są solidne, wytrzymałe modele puchowe. Nie tylko doskonale izolują od chłodu, ale zapewniają także niebywały komfort i wygodę użytkowania. Co więcej, nie są wcale ciężkie i nieporęczne, a sprawdzają się w najróżniejszych sytuacjach.

Puchowy śpiwór możemy traktować zarówno jako przenośną kołdrę turystyczną, jak i domową pościel. Ciepłe, pikowane śpiwory, produkowane z syntetycznych tkanin świetnie spisują się jako tradycyjne kołdry oraz turystyczne, przenośne łóżka. Wraz z odpowiednie grubą karimatą stanowią najlepszy, najszybszy do zorganizowania i przede wszystkim wygodny zamiennik dla nieporęcznego i niewygodnego łóżka polowego.

Uznani producenci sportowej odzieży oraz sprzętu sportowego prześcigają się nieustannie w projektowaniu najlepszych, wytrzymałych śpiworów puchowych. Najczęściej wykonują takie śpiwory z puchu naturalnego, który, poddany nowoczesnej technologii i obróbce okazuje się niezwykle trwałym i wygodnym materiałem. Oczywiście, na rynku nie znajdziemy 100-procentowego, czystego naturalnego puchu, jednakże najlepsze marki starają się podnosić procentowy skład „ekologicznych” materiałów, uzupełniając je oczywiście syntetycznymi domieszkami.

W przypadku śpiworów puchowych bardzo ważną kwestią jest sprężystość samego wypełnienia. Jednostką pomiaru sprężystości jest tak zwany cuin, będący skrótem od angielskiego pojęcia „cubic inch fill power”. Im wyższy wskaźnik, tym większe są izolacyjne zdolności puchu. Dla przykładu, wartości powyżej 700 cuin to puch bardzo dobrej jakości, świetnie izolujący, naatomiast wskaźniki na poziomie poniżej 600 cuin określają bardzo przeciętny puch. Najbardziej optymalną wartością są wartości rzędu 600-700 cuin, określające puch jako dobry i standardowy.

Oprócz sprężystości puchu równie ważną kwestią jest także jego struktura. Pomiędzy włóknami puchu znajdują się bowiem mikroskopijne pęcherzyki powietrza, które w procesie technologicznym zostają praktycznie unieruchomione. Pomiędzy niteczkami puchu powstaje w ten sposób naturalna warstwa izolacyjna, doskonale chroniąca nawet przed najdotkliwszym zimnem. Co więcej, struktura miękkiego puchu pozwala na komfortowe spędzenie w takim śpiworze nocy, nawet jeśli przyjdzie nam obozować w bardzo niewygodnym miejscu.